Strona główna
  Ośrodek Szkolno Wychowawczy

Wyświetlono wypowiedzi wyszukane dla zapytania: Ośrodek Szkolno Wychowawczy

Temat: Rozmowa z niemowlakiem Pomigaj mi mamo
Bezpłatne zajęcia przedszkolne

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 4 ZAPRASZA dzieci z wadą słuchu w wieku 3 – 6 lat na bezpłatne zajęcia przedszkolne.

Zajęcia odbywać się będą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 4 (dla Dzieci Niesłyszących) przy ul. Krzywickiego 20 od 15 września 2008 r. dwa razy w tygodniu*.

W ramach zajęć:

gry i zabawy przedszkolne,
zajęcia plastyczne,
logopedię w zabawie (logorytmikę, ćwiczenia słuchowe, ćwiczenia artykulacyjne, ćwiczenia oddechowe).

Na zajęciach wykorzystywane będą elementy metod:

P. Dennisona,
W. Sherborne,
M. Montessori.

Zgłoszenia do dnia 10 września 2008 r. w Sekretariacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 w Łodzi przy ul. Krzywickiego 20, telefonicznie: 0426784700, 0426781931 (p. Małgorzata Traczyk – dodatkowe informacje) lub pocztą elektroniczną: sosw_lodz@poczta.onet.pl.Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Zapraszamy na stronę: http://www.sosw.edu.lodz.pl.

*Dzień i godzina do uzgodnienia (np. czwartek 17:00 – 19:00).

Temat: Wykaz jednostek organizacyjnych Powiatu
1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
2. Powiatowy Zarząd Dróg
3. Powiatowy Urząd Pracy
4. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
5. Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie
6. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego
7. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
8. Komenda Powiatowa Policji
9. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

Wykaz szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Krotoszyński.
1. I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie
5. I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wlkp.
6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp.
7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach
8. Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie
9. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach
10. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Konarzewie
11. Gimnazjum Specjalne w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Koźminie Wlkp.
12. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krotoszynie

Temat: Rajd narciarski Wędrówki Północy
Gdyby ktoś z Was był zainteresowany, mamy wolne miejsca w 9-osobowym samochodzie na wyjazd na Rajd Wędrowki Polnocy na nartach śladowych/biegowych.

Nie mozemy jechac na caly rajd, dlatego jedziemy dopiero we wtorek 31 stycznia z Katowic przez Czestochowe i Warszawę do Dubieninek. Powrót w sobotę lub w niedziele.

Sa jeszcze wolne miejsca na trasie:
TRASA III – “Romantyczna”
Miejsce zbiórki: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul. Wojska Polskiego 18, Gołdap
Termin zbiórki: 28 stycznia, godz. 11.00
28.01 (so) – spotkanie w Gołdapi, rozruch narciarski w okolicach Pięknej Góry
29.01 (n) – 30.01(pn) – trasy w okolicach Gołdapi (Mazury Garbate)
31.01.(wt) – przejście na nartach do Dubeninek
01.02 (śr) – 03.02 (pt) – wycieczki okrężne w okolicach Dubeninek (Puszcza Romincka)
04.02 (so) – Dubeninki – przejazd autobusem do Suwałk
Długość odcinków dziennych wynosi 15–20 km.Szczegółowy przebieg tras dziennych ustalany będzie w zależności od warunków pogodowych i śniegowych.
Noclegi na łóżkach, wymagane zabranie śpiworów. Baza noclegowa: Gołdap – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul. Wojska Polskiego 18, Dubeninki – Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1.
Temat: MPK Olsztyn w prasie
2009-05-01

Nie masz zaświadczenia? Płać za bilet MPK

Matka niepełnosprawnego dziecka nie ma już siły walczyć z kontrolerami w autobusach MPK. Po raz kolejny, gdy jechała odebrać chore dziecko z rehabilitacji, kontroler zażądał od niej biletu. Mimo że przysługuje jej prawo do bezpłatnego przejazdu.


Fot. Marcin Szymkowiak

Zdesperowana kobieta napisała w końcu list z prośbą o pomoc do radnych z komisji zdrowia i opieki społecznej. Ewa Zakrzewska, przewodnicząca komisji i lekarka, przyznaje, że wielu rodziców dzieci niepełnosprawnych ma ten sam problem.

- Przysługują im bezpłatne przejazdy z dzieckiem do szkoły i lekarza. Jeśli rodzic jedzie sam, by odebrać dziecko z placówki, musi mieć zaświadczenie ze szkoły lub od lekarza - wyjaśnia Zakrzewska. - Może należałoby zmienić uchwałę i zrezygnować z konieczności okazywania zaświadczeń?

Tu kilkoro radnych zaprotestowało, twierdząc, że wówczas rodzice chorych dzieci będą za darmo jeździć MPK również w innych celach.

Rozwiązanie tego problemu znalazł Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przy al. Piłsudskiego. Szkoła wystawia rodzicom uczniów legitymacje uprawniające do bezbiletowych przejazdów opiekuna dziecka niepełnosprawnego z dzieckiem lub bez dziecka w godz. 7-16 z miejsca zamieszkania do przedszkola, szkoły, placówki opiekuńczo-wychowawczej, ośrodka terapii lub opieki zdrowotnej.

W Olsztynie mieszka aż 3500 niepełnosprawnych dzieci.
Agnieszka Deoniziak
Temat: Adresy rehabilitantów Interacji Sensorycznej
Diagnozowanie i usprawnianie metodą SI prowadzi:

* Ośrodek Wczesnej Interwencji Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, 80-351 Gdańsk, ul Tysiąclecia 13a, tel.
(058) 553 41 36

* Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy, Katowice, ul. Ułańska 5a

* Poradnia Psychologiczna i Psychoterapeutycznaj w Niepublicznej SP, ul. Julianowska 56 b, 05-502 Piaseczno

* CENTRUM STYMULACJI ROZWOJU DZIECKA
UCZENIE PRZEZ ZMYSŁY, Poznań-Smochowice, ul.Człuchowska 8

* Ośrodek Rehabilitacji dzieci z uszkodzeniami OUN, Tychy, ul. Biblioteczna

* Centrum Psychoterapii i Rehabilitacji, ul. Garibaldiego 4 lok 2P, 04-078 Warszawa

* Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy TPD "Helenów", 04-725 Warszawa, ul Hafciarska 80/86, tel. (022) 812 10 18

* Prywatny Ośrodek dla Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju "Elpis - Rehabilitacja", 04-649 Warszawa, ul. Gardenii 6, tel. (022) 815 27 42

Reszta adresów na stronie: http://www.pstis.org/ [po prawej stronie jest zakładka: "Lista gabinetów terapii SI"]Temat: Na jakim drzewie znajdowałem żólciaka

Małgi. ja mieszkałem w tym pałacu, ale kojarzy mi się nazwa Karżniczka, chyba że Karżniczka to nazwa Pałacu. Jak to jest w rzeczywistości.?? To był mysliwski pałac jakiegoś niemieckiego grafa czy barona, zamieniony na ośrodek wypoczynkowy Co tam teraz jest?
Jak mieszkałeś w pałcu z palmą, to mieszkałeś w Damnicy!
W Karżniczce jest też pałac - teraz trochę zaniedbany, z fosą z wodą wokół pałacu.
Karżniczka leży 2km. od Damnicy, tam jest Ośrodek Doradztwa Rolniczego i w tamtych latach tam odbywały się różne Kursy Szkoleniowe i Konferencje!
W Damnicy w pałacu jest Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i w porze ferii i wakacji jest udostępniany jako Ośrodek kolonijny! Czasem też wynajmuje się na różne imprezy typu: Bale Sylwestrowe, Myśliwskie, Wesela itp.
Wszystkie pałace na terenie gminy Damnica należały kiedyś do grafów niemieckich!Temat: Bieg WOŚP w Mogilnie
No Heniu, nawet sobie nie wyobrażasz jakie trudne pytanie zadałeś.
Bo to jest tak. Tam gdzie kończy się ulica Konopnickiej kończy sie Mogilno, dalej jest miejscowośc Szerzawy.Ośrodek Szkolno -Wychowawczy gdzie mamy sie spotkać jest na końcu tej ulicy, za nim tablica miejscowości z czego wynika wynika,że ośrodek ten jest na końcu ulicy Konopnickiej czyli po prostu w Mogilnie. Proste? Nie !!!
Ośrodek ten zaliczono administracyjnie do wsi Szerzawy.
Bez sensu? Zapytaj nauczycieli, oni już będą wiedzieć ,że to ma sens.
A wracając do tematu.Zeby tam trafić najlepiej pytać o ulicę Konopnickiej i jechać nią aż do końca.
Pozdrawiam
Temat: funkcjonowanie uczniów z u.u w szkole masowej
Obserwuję w swojej szkole (masowej) od kilku lat “egzystencję” uczniów mających upośledzenie w stopniu lekkim. Przylgnęło do nich określenie “wegetujące roślinki”. W naszej okolicy funkcjonuje bardzo dobrze Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, szkoły integracyjne. Jednak rodzice nie bacząc na dobro dziecka stoją na stanowisku, że w naszej szkole jest im najlepiej. Uczniowie ci nie osiągają nawet najmniejszych sukcesów, słabo integrują się z klasą. Nauczyciele są bez odpowiedniego przygotowania i nie są w stanie poświęcić im odrobinę uwagi na lekcji. Dzieci te czują się zagubione i niepotrzebne, czasami manifestują swoją obecność poprzez agresję. Niestety w naszej szkole zajęcia dodatkowe są dla innych dzieci.
Od 3 lat staram się w gminie o dodatkowe dla nich zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze, które są zaakcentowane w orzeczeniach wydanych przez PPP.
W odpowiedzi słyszę nieustająco: brak pieniędzy. Ostatnio usłyszałam, że za takim uczniem idą dodatkowe pieniądze. To coś tu jest nie tak. Jeśli ktoś z Was potrafi podać odpowiednie rozporządzenie lub konkretne podpowiedzi – będę niezmiernie wdzięczna!!!Temat: Podwarszawska MASAKRA version 1.0
Wszem i wobec chciałbym ogłosić, iż możliwe jest zorganizowanie pierwszej edycji podwarszawskiej MASAKRY. Jako, że w końcu udało mi się zgadać z Kudłatym, który w tej chwili nie ma neta, utworzyliśmy wspólny projekt by przyjąć was w naszej podwarszawskiej mieścinie. Miejscówkę, dokładniej Ośrodek szkolno-wychowawczy „Jędruś” obejrzymy w poniedziałek i wtedy napisze dokładne dane. Kudłaty był tam kiedyś (nie raz) widział i zachwala. Stary cennik to 100 złotych za sale, za noc. Jak uzbiera się nas tam 20 osób to wyjdzie po 5 zł za noc, czyli za trzy dni zapłaci każdy 10 zł. Przyznacie, że nie jest to majątek ;) Wokoło mamy lasy a na terenie ośrodka wybetonowane boisko (i plac zabaw dla wiecznych niewyżytych dzieci ;) ). Na razie nic nie obiecuje, bo nie rozmawialiśmy z właścicielami, ale z relacji Kudłatego, który przytaczał, iż zatrzymywali się tam zawsze harcerze i nie było problemu prognozy są jak najlepsze. Termin to prawdopodobnie ostatni tydzień sierpnia albo pierwsze tygodnie września.
Więc pytanie… kto chętny?Temat: Jestem wychowanką rodziny zastępczej...
Oto prawne przyczyny odmowy udzielenie pomocy na usamodzielnienie.
"14. 1. Starosta może odmówić przyznania pomocy pieniężnej na usamodzielnienie i pomocy pieniężnej na kontynuowanie nauki, w przypadku gdy:
1) istnieje uzasadnione przypuszczenie, iż pomoc pieniężna zostanie wykorzystana niezgodnie z celem, na jaki została przyznana,
2) osoba usamodzielniana przed osiągnięciem pełnoletności opuściła samowolnie rodzinę zastępczą, placówkę opiekuńczo-wychowawczą, dom pomocy społecznej, o których mowa w § 16, zakład poprawczy, schronisko dla nieletnich lub specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy,
3) osoba usamodzielniana porzuci naukę umożliwiającą jej przygotowanie zawodowe i nie podejmie zatrudnienia,
4) osoba usamodzielniana porzuci pracę i uchyla się od podjęcia proponowanego jej zatrudnienia,
5) osoba usamodzielniana została skazana prawomocnym wyrokiem za popełnienie przestępstwa z winy umyślnej."
A zatem system jest duzo silniejszy niez przypuszczaliśmy, skoro może działać nawet bezprawnie. Czytałem gdzieś ostatnio, że jakieś "zasady zobowiązują" - chyba dotyczy to "Państwa Prawa". To chyba nie o Polsce.Temat: zrozumienie?
Tu nie chodzi o wymadrzanie się!!! lecz jesli komuś można pomóc nawet dobrym słowem to trzeba, nie lubię osądów kiedy się kogoś nie zna, kiedy wpisałam się na to forum prosiłam o pomoc, szukałam ośrodków itd. przez ostatnie 2 lata doświadczyła co znaczy Zabór, walka z nauczycielami, zmiana 3 szkół, a nawet specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy,sprawa w sądzie, kuratela itd. jeśli chociaż odrobinę moja wiedza się przyda to dobrze, a na szkoły zawsze będę najeżdżać bo prawda jest jaka jest mimo, iż ja też jestem po podobnym kierunku i niech sobie nikt nie myśli,że mnie inaczej traktują z tego powodu, jestem dla szkół i nauczycieli po prostu matką nieznośnego dzieciaka z ADHD.Temat: Świąteczny Okruch Serca
Miejsko Gminny Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Piasecznie serdecznie dziękują osobom i placówkom oświatowym za wsparcie przy akcji Świąteczny Okruch Serca (...)

podziękowanie: ŚWIĄTECZNY OKRUCH SERCA
Temat: Rajd w Brzesku.
10 listopada to kolejny dzień obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej gminie. W ten dzień w Szkole Podstawowej w Brzesku odbył się rajd, który zgromadził reprezentantów aż 9 szkół i placówek: SP Mielęcin, SP 2 Pyrzyce, SP Okunica, SP Żabów, SP Brzesko, Dom Dziecka z Czernic, Ośrodek Szkolno- Wychowawczy z Pyrzyc, ZS Lipiany oraz Publiczne Gimnazjum z Pyrzyc. W uroczystościach, na zaproszenie dyrektora SP Brzesko Pani Małgorzaty Jasion, udział wziął także Burmistrz Pyrzyc Kazimierz Lipiński.
Po uroczystym apelu uczestnicy imprezy mogli bardzo przyjemnie spędzić czas. W programie organizatorzy umieścili szereg rozrywek: konkurs plastyczny „Piękna nasza ojczyzna”, konkurs plastyczny „Godło państwowe Polski w rozwoju historycznym”, konkurs piosenki patriotycznej. Dzieci i młodzież mogli spróbować swych sił również w konkurencjach sportowo- rekreacyjnych, np. w piłce nożnej powiązanej, przenoszeniu pieprzu, przeciąganiu liny, konkurencji ułańskiej, łowieniu rybek oraz wyścigu po cegłach. Zabawa była przednia. Ponadto wszyscy uczestniczy rajdu mogli liczyć na gorącą zapiekankę oraz słodki upominek.

źródło: Wrota Pomorza Zachodniego
Temat: Blog Roku 2007
Ogłoszenie tymczasowe, ale bardzo bardzo ważne dla mnie.
Zgłosiłam Emilkę do konkursu. Nie wiem, dlaczego. To był taki nagły, niespodziewany odruch. Teraz gryzę paznokcie i zastanawiam się, czy mam jakiekolwiek szanse.
Jeśli uważacie, że zasługuję, to byłabym wdzięczna za oddanie głosu
Zrozumiem, jeśli macie innych faworytów i nie zagłosujecie. To wiadome i naturalne

Jakby co to wyślijcie SMS o treści G00321 na numer 71222. Koszt SMS, to 1,22 zł brutto. Wesprzecie Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Myślę, że cel jest bardzo dobry.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Z uwielbieniem, Wasza Szant ^^
Temat: Pałac i park przypałacowy ul Miedzianej 1 /B.Chrobr.11/
Pochodzi z ok.1870r, do tej pory dwukrotnie przebudowywany na przełomie XIX/XX w i w latach 1972-96. Murowana dwukondygnacyjna budowla przykryta interesującym wielospadowym dachem mansardowym. W nim bogato zdobione facjatki. Wejście główne to schody a nad nimi czterofilarowy a' la dorycki portyk. Od strony ogrodu również schody i loggia z tarasem. Należy szczególna uwagę zwrócić na na oprawę otworów okiennych czyli stylizowane obramienia okienne, różnorakie lukarny /okienka ozdobne/ , pilastry i gzymsy. Podobne stylem pałace budowano znacznie wcześniej we Francji, jest to więc styl neorenesansowej willi.W pałacu jest ośrodek szkolno-wychowawczy a tuż obok w zabudowaniach dawnego folwarku Lest mieści sie rozlewnia wód mineralnychTemat: Tak trzymać
Tuż za rogiem.
Zaledwie 170 km. Radom. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka. Serdezcnie zapraszamy. Będziemy zaszczyceni. Zapraszamy z całego serca na nasze imprezy.
Przed nami nowy rok, a w nim obóz narciarski w Zieleńcu, obóz żeglarski na Mazurach, spływ kajakowy Pilicą i jak Bozia da wyprawa rowerowa do Lwowa. A to wszystko za włsne, zarobione po lekcjach pieniądze. Nasi uczniowie są najwspanialsi na świecie. Musi Pan konicznie nas odwiedzić.
Z poważaniem
AndrzejTemat: Prośba prywatna
Startuję w konkursie na blog roku 2007. Nagroda, której pragnę jak świnia dżdżu to 20 tysięcy złotych na podróż marzeń.

Jeśli macie wolne i swobodne 1zł+VAT i możecie nieco przybliżyć mi nieco te Chiny czy inną Australię, to gorąco zachęcam do wysłania sms-a o treści A01222 na numer 71222.

(to po A to zero)

Głosować można tylko raz z jednego numeru telefonu do 28 stycznia.
Cały dochód z głosowania zostanie przeznaczony na Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Dzięki serdeczne z góry i z dołu
Bajka na resorach
Temat: Cwiczenia na obiektach

A dało by rade wypisać jakie sa zaplanowane na ten rok? Nie chodzi mi tu o jakies daty itp. Poprostu same miejsca
Styczeń - RS Białuty
- OSP Błonie
Luty - Estyma (Ferniko) Kampinos
- wszystkie jednostki z gminy Kampinos
Marzec - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Lesznie
- jednostki z gminy Leszno
Kwiecień - prawdopodobnie - Prologis w Kopytowie (gm. Błonie) - z planu ćwiczeń wypadła Baza 101 w Mościskach (ćwiczenie przez KW PSP zostało przełożone na 2010 rok)
- jednostki OSP Błonie, OSP Święcice (może ktoś jeszcze),
Maj - Bocznica Kolejowa w Błoniu - jeżeli PKP będzie zainteresowane,
- OSP Błonie, Bieniewice, Święcice, Ożarów Maz.
Czerwiec - KPN na terenie Gminy Kampinos
- jednostki z gminy Kampinos, JRG Sochaczew i jeszcze inne (za wcześnie pisać jakie).
Wrzesień - Firma "Jago" w Bieniewie (gm. Błonie),
- jednostki z terenu gminy Błonie
Październik - FM Logistic - Pass (gm. Błonie)
- jednostki z terenu gminy Błonie
Listopad - Webasto Petemar Łomianki - tu jednak może być tylko zapoznanie z obiektem. Zależy od ich mocy przerobowych.
- jednostki z terenu gminy Łomianki
Grudzień - Panattoni Park - Ożarów Maz.
- jednostki z terenu gminy Ożarów Maz.
Temat: MONITORING

hihiih moim skromnym zdaniem monitoring to marnowanie pieniędzy, których szkoła za wiele nie ma...
Pięć szkół średnich z powiatu bocheńskiego oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bochni otrzymają finansowe wsparcie na montaż systemu monitoringu. Inwestycje w większości zostaną sfinansowane z rządowego programu "Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach", resztę dopłaci starostwo powiatowe.
Temat: Starostwo oferuje straży granicznej budynek
Starostwo oferuje straży granicznej budynek

Strażnice w Głuchołazach, Pokrzywnej, Jasienicy czy Gościcach, które są własnością Skarbu Państwa chce przejąć powiat nyski od Straży Granicznej. Starostwo myśli m.in. o stworzeniu w nich rodzinnych domów dziecka.

W zamian za te budynki powiat oferuje strażnikom granicznym opuszczony budynek przy ulicy Kordeckiego. Przez ponad 40 lat mieścił się tam Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. SOSW przeniósł się jednak do nowej, większej siedziby - powojskowego koszarowca.

Źródło: NTO http://www.nto.pl/apps/pb.../-1/aktualnosciTemat: 211 ton kostki na powiatowy dziedziniec
Panie Mordasiewicz na kostkę pana stać a Ośrodek Szkolno Wychowawczy zarządzany dawniej przez Pana bieduje. Wstydzisz pan się swojego zarządzania nim i chcesz pan go przenieść do Reszla,szkoda że panu nie przyszło do głowy przenieść Starostwa do Reszla a samemu zwinąć mandżur i wyjechać.Lepiej pan wyjedż szybciej z Kętrzyna i nie przynoś pan wstydu swojej partii oraz dogadajcie się z Hećmanem i wyjedżcie razem,wtedy Kętrzyniacy odpoczną.Spadochroniarzy nam tu nie trzeba.karierowiczów.Temat: adopcja bez zgody rodziców??
Pozbawienie władzy rodzicielskiej w Polsce to ostatecznośc i sądy pochopnie takiej decyzji nie podejmują. W trudnych sytuacjach życiowych sąd może zawiesić lub ograniczyć prawa rodzicielskie - i tak się dzieje najczęściej. W przypadku, gdy nie ma żadnych szans na poprawę sytuacji i nie ma szans na bezpieczne, zdrowe relacje między rodzicami a dzieckiem lub też rodzice nie będą w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb dziecka - dochodzi do odebrania praw rodzicielskich. W sytuacji adopcji dziecka przez inną rodzinę sytuacja taka jest nieodwracalna.
Wydaje się, że Małgosia mogła być nieletnia, między wierszami postu można wywnioskować, że sama przebywała w jakiejś placówce (dom dziecka, ośrodek szkolno-wychowawczy itp).
Małgosiu, przeszłości odwrócić się nie da, ale można wyciągnąć z niej wnioski na przyszłość. Z całego serca życzę Ci, żebys spotykała na swojej drodze mądrych, życzliwych ludzi, szukała Dobra - a na pewno Dobro będzie Cię chronić.Temat: Gdzie w wakacje?
No wyprawiłam go.Ale było wstrząsająco.Nawet nie przypuszczałam ,że mój syn tak to przezyje.Chyba ten wyjazd dobrze mu zrobi płakał rzewnymi łzami/ ja dopiero później /i autokar ruszał z pzryklejonym moim synkiem do szyby.Dzięki za kolejne doprowadzenie do pionu A jeśli chodzi o sama kolonię to jest organizowana przez ośrodek szkolno wychowawczy z hipoterapią ,żeglarstwem itp.W każdym razie nie ma innych adhadeków, są doświadczeni instruktorzy ...a jak to wszystko skończy się ... mysleć pozytywnie... postaram sięTemat: Telewizor oddam


| Z uwagi na to, ze wzbogaciłem sie nowszy model, mam do oddania
| potrzebującym pełnosprawny telewizor kolorowy LG, 21 cali.
| Brakuje mu tylko pilota. Mialem juz kilka takich uniwersalnych, ale
| moje dzieci żadnemu nie przepuscily.

| Może do domu dziecka na ul. Korczaka/Kresowej?

Wot charaszo skazała.
Toz na stronie http://police.pl/plac_wych.html jest cala lista
potencjalnych obdarowanych. Szkoda, ze tylko jeden jest...


No i oddałem.
Chyba lepiej sie u nas robi, bo Dom Dziecka w Policach nie potrzebowal, Dom
Dziecka w Tanowie tez nie, podziekowali grzecznie za telefon i chęci.

Wziął za to Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci
Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach przy Korczaka.
LG trafił do Sarenek i mam nadzieje, ze bedzie im słuzyl tak dobrze jak mi.
Zostawilem telefon do siebie, jakby nie potrafili sie obsłuzyc, to pomogę.

A po nagrodę zgłoszę sie do Sw. Piotra :-)

Pozdrawiam
_________________________
BN
www.adekus.pl
www.adekus.pl/kh

Temat: Co to jest wczesne wspomaganie
Wczesne wspomaganie może być również realizowane przez przedszkole,Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy,pedagogów specjalnych pracujących w klasach integracyjnych,Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.W wielu miejscowościach nie ma OWI i jakoś lepiej lub gorzej te godziny są realizowane.

Rozejrzyj się,może jednak jakaś instytucja podejmie się tego,a może trzeba ją nakłonić , tylko żeby to było dobrze prowadzone .Temat: Będzie sala na miarę Unii


Mieszcząca się na trzecim piętrze sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 1 pamięta jeszcze lata 50. Od tego czasu niewiele się tam zmieniło, bo i warunki nie pozwalały na rozbudowę czy budowę nowych pomieszczeń. Cześć szkolnych zajęć w-f odbywa się w hali MORiS. W końcu się to zmieni. Projekt budowy sali z prawdziwego zdarzenia przy "jedynce" został wybrany do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Unijna dotacja dla miasta wyniesie 2 767 753 zł czyli 85 proc. inwestycji.

- W nowym budynku powstanie sala spełniająca unijne standardy, w której będzie można spokojnie zagrać w siatkówkę, czy koszykówkę. Zaplanowano nawet widownię. Zostaną wybudowane szatnie, sanitariaty i zaplecze magazynowe - wymienia Aleksandra Dąbroś, dyrektor SP nr 1.

Inny chorzowski projekt - pracowni mechatroniki w ZSTiO nr 3, znalazł się na liście rezerwowej.

Kompleks sportowy zyska również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej. Dofinansowanie na ten cel w wysokości 700. 757,97 zł pozyskał okręg śląski Polskiego Związku Niewidomych.

AWTemat: Termomodernizacja SOSW1 i CEZ
Wygląda na to, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr. 1 przy Al. Spółdzielczości Pracy oraz Centrum Edukacji Zawodowej przy ul.Magnoliowej znacznie wyładnieją.

Na dzisiejszej sesji Rada Miasta zaakceptowała uchwałę dotyczącą zaciągnięcia pożyczki na termomodernizację m.in. tych obiektów. Połowa prac zostanie wykonanych w tym roku, reszta w 2009. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla mieszkańców "Brzozowego Parku" oraz domków i nowych segmentów przy Jagodowej. Wprawdzie ta niedokończona, popadająca w ruinę nieużytkowa część SOSW1 szybko nie zniknie ale ocieplenie i pomalowanie funkcjonującej części szkoły to krok w dobrym kierunku.
Temat: Gdzie w okol. Karczowisk ładne miejsce na zdjęcia w plenerze
Mój brat za dwa miesiące ma wesele w Chacie Karczowiska niedaleko Chróstnika,
ale nie ma zielonego pojęcia gdzie zrobić ładne zdjęcia w plenerze (chodzi o
jakiś park z zabytkową budowlą). Macie jakieś pomysły ( bo ja znam jedynie
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szklarach (fotki weselne robił tam mój drugi
brat) i tereny przyległe do Wzgórza Zamkowego w naszym mieście oraz teren
posesjii Zarządu KGHM(tam ja miałam robione fotki ślubne)- a nie chcemy sie
powtarzać)Czekam z niecierpliwością na fajne propozycje i pomysły!!
PozdrawiamTemat: Dni Teatru w Puławach
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Puławach przy ul. Jaworowej 3 każdego roku, wiosną, organizuje "Dni Teatru". Impreza odbywa się w POK "Dom Chemika". Biorą w niej udział zespoły teatralne osób niepełnosprawnych z Puław: "To i Owo", "Kleks", "Zodiak", "Promyk".Temat: Lodowisko
Może troszke nie na temat samego lodowiska ale co tam.
Szkoła nie robi lodowiska bo ktoś by musiał go cały czas pilonować. Najlepszym tego przykładem jest Ośrodek Szkolno Wychowawczy. Dzięki inicjatywie tamtejszych nauczycieli i dyrektora uzyskano środki na utworzenie takiego lodowiska (kupiono folie na boisko do ktorej nalano wody). Wszystko by było super i dzieci miały by się gdzie wyszaleć gdyby nie banda wandali (ci co wiedza jakich to niech wiedza a ci co nie wiedza niech się dowiedzą ale nie odemnie), która poszła w nocy i poprzewracała huśtawki, i zniszczyła folie. Dzieci se nie pojezdziły.
Nawiązując do tego wszystkiego gdyby w szkole powstał lodowisko część ludzi była by zadowolona i korzystała z tego lecz również było by to pole do popisu dla tych których rozpiera energia. No i klops takich inicjatyw pewnie u nas nie będzie dopóty dopóki ludzie się nie zmienią i nie zaczną myśleć że można cośzrobić, a nie zniszczyć. n5Temat: jak pracować
Przyglądam się waszej rozmowie. w Radomiu jest SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY DLA DZIECI NIEWIDOMYCH ul. STRUGA 89 TEL 3440195 WIEM,ŻE PRACUJĄ TAM Z DZIEĆMI GŁĘBOKO UPOŚLEDZONYMI i MPD. JEST TEŻ WCZESNA INTERWENCJA. CZYLI BĘDZIE REHABILITANT RUCHU I TEŻ REHABILITANT WZROKU (KTÓRY POMOŻE TOBIE DOBRAC ĆWICZENIA NA STYMULACJE WZROKU ) oN TEŻ MOŻE OCENIĆ NA ILE DZIECKO WIDZI I ILE NAWET JAK Z DZIECKIEM NIE MA KONTAKTU. MOGE POMÓC W TYM I W ORIENTACJI. NAPISZ JESZCZE O POSIŁKACH CZY TO SĄ PAPKI ? CZY GRYZIE JEDZENIE CZY PODAWANE JEST Z BUTELKI, ŁYZECZKI? Myśle o masażach zewnętrznych i wewnęcznych twarzy. POLECAM KSIĄZKE Małgorzaty Kwiatkowskiej ,, Dzieci głęboko niezrozumiałe'' jest to program pracy edukacyjnej z dziećmi upośledzonymi umysłowo w stopniu głębokim Ciepła ksiązka płakała kiedyś przy niej:) Pozdrawiam Ciebie i DOBREGO DUSZKA TEŻ :)

CHIANTI:)Temat: WrOcłaW wzywam !!!
Strategikon odbywa się 25(od godz. 19:00 mniejwięcej)-27.11(do momentu, aż wyniosą ostatniego spitego gracza;)), Ośrodek Szkolno Wychowawczy numer 11, ulica Kamienna 99/101. Akredytacja za całość wynosi 25zł. Wszystkie białogłowy wstęp wolny. Osoby nieuczestniczące w turniejach wstępują za 10 zł- wydaje mi się, że to cena za 2 dni, ale głowy nie dam.

Co do kart płatniczych, to wedle mojej wiedzy zapłaty można dokonać tylko kartą debetową, a na to tylko czeka kilku gnojków, którzy podglądają transakcje innych, a firewall niewiele tu pomoże. Mojemu Tacie swego czasu taki mądrala narobił debetu na 4000 zł; szczęściem udało się transakcję unieważnić w banku, ale zabawa z tym była. Jedyne rozsądne rozwiązanie, o jakim słyszałem, to specjalne, jednorazowe karty z kodem opłaty do WoW, ale te trudno u nas dostać jeszcze o ile wiem.
Temat: Bieg WOŚP w Mogilnie
Wyjdziesz z dworca w lewo. Prosto na wiadukt.Zaraz za wiaduktem w prawo .Na pierwszym skrzyżowaniu prosto, na następnym w lewo.
Jesteś już na ul. Konopnickiej.Potem idziesz idziesz idziesz idziesz i na koncu tej ulicy, po prawej stronie jest Ośrodek Szkolno Wychowawczy.
Proste, co?
Tam po załatwieniu formalności zapiszesz się do NAJLEPSZEGO BIEGU NA ŚWIECIE CZYLI IV ZIMOWEGO BIEGU TRZECH JEZIOR W TRZEMESZNIE.
Temat: Używki


Co najwyżej do jakiś ośrodków

no i ja o tym też myślę. Ośrodek szkolno-wychowawczy na rok, maks. na dwa to najlepsza kara dla nich. Nie są uwięzieni. To po prostu taka szkoła z internatem dla dzieci, z którymi rodzice sobie nie dają rady. Dla nich taka kara wydaje mi się wystarczająca, bo będą musieli tam być, przyjąć panujące zasady, więc będą w pewien sposób ograniczeni i mam nadzieję, że tego typu ograniczenie da im nauczkę. A innym z ich miejscowości pokaże, że zostali ukarani za swój czyn- będzie to przykład dla innych, że za zło się kara.

Aha... No to jeśli tak widzisz sprawę, to się z tym zgadzam

[ Dodano: 2006-10-29, 11:29 ]
Temat: Praca - Zawody
Ja w przyszłym roku będę robić licencjat surdopedagogiki. Chciałabym od września zacząć pracę, najlepiej w zawodzie, i jednocześnie robić dwa lata magisterki zaocznie.
A gdzie bym chciała pracować? Może ośrodek szkolno-wychowawczy, albo internat..
No ale czas pokaże

edit: usunęłam powtórzoną treść posta
kryszkaTemat: Bytowski Konwent Mangi & Anime oraz Fantastyki
Termin: 27-28 sierpień

Miejsce: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 4 przy ulicy Styprekowskiego w Bytowie.

Nocleg: Możliwość spania w szkole (karimatka + śpiwór starczą).

Cena: Narazie niewiadomo (ale 5 zł napewno nie przekroczy).

Organizatorzy: Bytowskie Stowarzyszenie Fantastów (www.fantastyka.bytow.prv.pl) oraz
klub M&A Mirai Team (www.mirai.team.prv.pl/).

Program: Mnóstwo paneli, prelekcji, dyskusji, konkursów i czego jeszcze dusza zapragnie.

Większe Info już niedługo.Temat: Pomniki i cmentarze, ktorych juz nie ma
Nie wiedziałam, że jest tam (czy był )poprawczak wydawało mi się, że był tam oddział geriatryczny.

Tam rzeczywiście był szpital geriatryczny (do około połowy lat '90 XX wieku). Po jego likwidacji utworzono tam ośrodek szkolno-wychowawczy (ul Rajska). Mnie też bardzo ciekawi czy coś po tym cmentarzu pozostało. Może ktoś wie?Temat: Używki

Co najwyżej do jakiś ośrodków

no i ja o tym też myślę. Ośrodek szkolno-wychowawczy na rok, maks. na dwa to najlepsza kara dla nich. Nie są uwięzieni. To po prostu taka szkoła z internatem dla dzieci, z którymi rodzice sobie nie dają rady. Dla nich taka kara wydaje mi się wystarczająca, bo będą musieli tam być, przyjąć panujące zasady, więc będą w pewien sposób ograniczeni i mam nadzieję, że tego typu ograniczenie da im nauczkę. A innym z ich miejscowości pokaże, że zostali ukarani za swój czyn- będzie to przykład dla innych, że za zło się kara.Temat: Pamiętajcie o imprezie charytatywnej !!! 21.10.2005
To już w ten piątek !!!

zbieramy na Ośrodek Szkolno-Wychowawczy,
muzyka: hip hop, dancehall, funk, r'n'b; house
grają:
-FUNCADELICS
Dj PRZYJEMNA TWARZ; Dj TACTIC

- Dj BOBILON

- Dj LEMON

wjazd 5 PLN
start 21.00
miejsce: Iguana ul. Gajcego 2 (przy Promenadzie)

ZAPRASZAMY !!!Temat: A Merlin jedzie do..
| to
| się skonsultuje rozwiązania przynajmniej tak :)

| cholera - dzis 15, a ja jeszcze nie dostalem info:(

godzina 18:12 - wracam do domu, ze skrzynki coś wystaje. diagnoza: list z oi :


ja podobnie, tyle, ze godzine wczesniej... pisze w Cracow :) Co to ma byc
za Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy... przy ul Tynieckiej 7 ?! Mial byc
hotel :

Pytanko dot. spraw organizacyjnych: mam kolo 16.00 w poniedzialek tam
przyjechac, wejsc i krzyknac "hej to ja przyjechalem na olimpiade" :) a oni
mi dadza pokoj i dalsze instrukcje?

Temat: Telewizor oddam


No i oddałem.
Chyba lepiej sie u nas robi, bo Dom Dziecka w Policach nie potrzebowal,
Dom Dziecka w Tanowie tez nie, podziekowali grzecznie za telefon i chęci.

Wziął za to Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci
Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach przy Korczaka.
LG trafił do Sarenek i mam nadzieje, ze bedzie im słuzyl tak dobrze jak
mi. Zostawilem telefon do siebie, jakby nie potrafili sie obsłuzyc, to
pomogę.

A po nagrodę zgłoszę sie do Sw. Piotra :-)


Wielkie brawa!!! :) Cokolwiek i jakkolwiek - to piękny gest...

Temat: A Merlin jedzie do..


[...]
ja podobnie, tyle, ze godzine wczesniej... pisze w Cracow :) Co to ma byc


To jest nas juz dwoch. Ktos jeszcze z grupowiczow pisze w Krakowie?


za Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy... przy ul Tynieckiej 7 ?! Mial
byc
hotel :


Mala strata. Przynajmniej cie podszkola, wychowaja troche...

Nie wiem tylko co oznaczaja te 3 kropki po nazwie.


Pytanko dot. spraw organizacyjnych: mam kolo 16.00 w poniedzialek tam
przyjechac, wejsc i krzyknac "hej to ja przyjechalem na olimpiade" :) a


oni mi dadza pokoj i dalsze instrukcje?

Jako znak rozpoznawczy ubrac koszulke z napisem 'I love OI'.

Pozdrawiam
tomaszo

Temat: A Merlin jedzie do..


ja podobnie, tyle, ze godzine wczesniej... pisze w Cracow :) Co to ma byc


mi dali gliwice, ale chce sie przenies do kraka - jak sie uda to sie
spotkamy


za Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy... przy ul Tynieckiej 7 ?! Mial
byc
hotel :


ty lepiej nie marudz - mnie wciskaja do 'Bursy Szkolnej':| - cokolwiek to
jest, kojarzy mi sie z obskurnymi pywnicami:|

Temat: Mistrzostwa województwa zach. w piłce koszykowej
9 kwietnia w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w piłce koszykowej chłopców.

W zawodach udział wzięły cztery drużyny: z OSW Koszalin, OSW Suliszewo, OSW Świątki oraz OSW Pyrzyce. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pyrzycach reprezentowali: Tomasz Ziajka, Łukasz Gorajski, Adam Mikulski, Paweł Guzikowski, Ryszard Dąbkowski, Ariel Socha, Jarosław Kociuban oraz Sebastian Gębski – opiekun Ryszard Lizak.

Wyniki Mistrzostw przedstawiają się następująco:

I m. Pyrzyce
II m. Suliszewo
III m. Świątki
IV m. Koszalin

źródło: pyrzyce.plTemat: Gdzie powstało, to zdjęcie?
Oskar.Jesteś szczęśliwym posiadaczem zdjęcia Polanicy Zdr.(Bad Altheide) zrobionego przed 1908 r może przed 1902 ?!. Zostało wykonane ze Wzgórza Marii (dziś ul. Mariańska) i przedstawia sierociniec (na wzniesieniu-dziś ośrodek szkolno-wychowawczy) oraz na pierwszym planie gospodę Gruner Wald (dziś Bank Spółdzielczy przy ul. Kłodzkiej 1).Wysyłam również inne zdjęcia dla porównania.PozdrawiamTemat: PYTANIA DO W.KONARSKIEGO.

1    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Gryfinie    166 905,66
2    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie    132 057,02
3    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Gryfinie    297 866,23
4    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Chojnie    294 266,47
5    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Mieszkowicach    117 454,95
6    Zespół Szkół Specjalnych w Gryfinie 213 427,59
7    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy    170 542,88
8    Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chojnie    30 440,54
9    Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gryfinie    45 096,26
10    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie    31 742,64
11    Dom Dziecka w Trzcińsku-Zdrój    19 179,15
12    Dom Dziecka w Chojnie    13 007,46
13    Dom Pomocy Społecznej w Dębcach 132 625,23
14    Dom Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdrój    99 880,45
15    Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie    192 021,51
16    Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gryfinie   
18 270,15
17    Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej    11 686,01
18    Powiatowy Urząd Pracy w Gryfinie    91 840,56
19    Starostwo Powiatowe w Gryfinie    873 178,05


Te zobowiązania to głównie "trzynastki" które w grudniu i tak nie mogły być wypłacone.Temat: 04x16 Wilson"s Heart
No tak..., uczą..., przecież to takie pedagogiczne... : "do licha jasnego, POSZUKAJ!!!" No i oczywiście nie poprosił... O Matko Najrozmaitsza, załamka po prostu... No, jak widac na tym wspaniałym forum nie tylko mogą cię nauczyc prawidłowego posługiwania się myszką, ale także kultury proszenia, nie wspomnę o lekcji samodzielności. To jakiś Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy?

kmyhair dnia Pon 23:54, 09 Cze 2008, w całości zmieniany 1 razTemat: 04x16 Wilson"s Heart

No tak..., uczą..., przecież to takie pedagogiczne... :
No i oczywiście nie poprosił... O Matko Najrozmaitsza, załamka po prostu...
No, jak widac na tym wspaniałym forum nie tylko mogą cię nauczyc prawidłowego posługiwania się myszką, ale także kultury proszenia, nie wspomnę o lekcji samodzielności.
To jakiś Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy?
Taa, od dziś wspieramy dzieci neo, zapraszamy tu dzieci neo, które nic nie umieją, oprócz pisanie tajemniczym kodem i zadawania głupich pytań
Temat: Bieg WOŚP w Mogilnie

Albo zle patrze, albo orgowie nie pisza ktoredy biegnie trasa... Jest tylko napisane, ze "BIEG W OK. 80% PROWADZI DROGAMI I DUKTAMI LEŚNYMI A W 20% ASFALTEM". Znaczy sie ktoredy sie biegnie?

PS. Mogilno (a dokladnie Dabrowa) to moje rodzinne strony... Fajnie by bylo wystartowac ale dosyc zadko tam teraz bywam...

W kazdym badz razie pozdro dla Mogilna i okolic!

Dokładnego przebiegu trasy nie znam ale jak znasz Mogilno to wiesz gdzie jest Osrodek Szkolno-Wychowawczy w Szerzawach / kiedyś Szkoła Podst. nr 4 / Tam bedzie meta i start a trasa w wiekszości przebiegać bedzie w tzw Babskim Lesie.
Temat: Bieg WOŚP w Mogilnie

Dokładnego przebiegu trasy nie znam ale jak znasz Mogilno to wiesz gdzie jest Osrodek Szkolno-Wychowawczy w Szerzawach / kiedyś Szkoła Podst. nr 4 / Tam bedzie meta i start a trasa w wiekszości przebiegać bedzie w tzw Babskim Lesie.

OK, dzieki, kumam.

Pozdro.
Temat: zmiana obciążeń

Nie zdziwcie się moją wypowiedzią ale w wielu ogręgach kuratorzy okręgowi są zbyt ulegli wobec Prezesów i chyba boją się o swoje stołki. Dlatego w tych okręgach, zadanie walki o przestrzeganie praw kuratorów należy do kuratorów liniowych. Nikt wam nie pomożoe, nikt się nie będzie litował, nikt wam nie zmieni waszej sytuacji dopóki Wy nie zmienicie swojego podejścia. Nie macie się czego obawiać. Jeżeli Wam każą przejąć 30 albo 35 nadzorów - przekazujcie je społecznym. Jeżeli Prezes powie, że nie zapłaci ryczałtów - odkładajcie bez przyjęcia nadzory nieletnich (opiekuńcze broń Boże - macie przyjmować i prowadzić ale nieletnich - nic im się nie stanie jak trochę poczekają). LUB!!!!!!!!!!! Wpadłem na ten jakże genialny pomysł właśnie teraz - z miejsca przecież możemy złożyć wniosek o zmianę środka z powodu???? - z powodu nieskuteczności nadzoru kuratora. Skoro nie ma komu prowadzić nadzoru to z góry wiadomo, że będzie nieskuteczny. A na jaki środek????? - oczywiście ośrodek szkolno-wychowawczy, któych de facto już nie ma. Pozdrawiam i jeszcze raz zachęcam do przestrzegania prawa - przekroczenie limitu 25 nadzorów jest niezgodne z ustawą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A KURATOR PRZECIEŻ MUSI STAĆ NA STRAŻY PRAWA I NIE MOŻE GO ŁAMAĆ. POZDRAWIAM. [size=18][/siz
W ostatnim czasie jest coraz gorzej z dociążaniem. A co będzie dalej?Temat: zmiana obciążeń
Nie zdziwcie się moją wypowiedzią ale w wielu ogręgach kuratorzy okręgowi są zbyt ulegli wobec Prezesów i chyba boją się o swoje stołki. Dlatego w tych okręgach, zadanie walki o przestrzeganie praw kuratorów należy do kuratorów liniowych. Nikt wam nie pomożoe, nikt się nie będzie litował, nikt wam nie zmieni waszej sytuacji dopóki Wy nie zmienicie swojego podejścia. Nie macie się czego obawiać. Jeżeli Wam każą przejąć 30 albo 35 nadzorów - przekazujcie je społecznym. Jeżeli Prezes powie, że nie zapłaci ryczałtów - odkładajcie bez przyjęcia nadzory nieletnich (opiekuńcze broń Boże - macie przyjmować i prowadzić ale nieletnich - nic im się nie stanie jak trochę poczekają). LUB!!!!!!!!!!! Wpadłem na ten jakże genialny pomysł właśnie teraz - z miejsca przecież możemy złożyć wniosek o zmianę środka z powodu???? - z powodu nieskuteczności nadzoru kuratora. Skoro nie ma komu prowadzić nadzoru to z góry wiadomo, że będzie nieskuteczny. A na jaki środek????? - oczywiście ośrodek szkolno-wychowawczy, któych de facto już nie ma. Pozdrawiam i jeszcze raz zachęcam do przestrzegania prawa - przekroczenie limitu 25 nadzorów jest niezgodne z ustawą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A KURATOR PRZECIEŻ MUSI STAĆ NA STRAŻY PRAWA I NIE MOŻE GO ŁAMAĆ. POZDRAWIAM.Temat: Odraczać czy nie odraczać od szkoły
Pozmieniały się przepisy?
Jagoda chodziła do przedszkola integracyjnego do gr specjalnej.Jak miała 6 lat to dostała z PPP decyzję o kształceniu specjalnym i odroczenie obowiązku szkolnego do 10 r.ż

Ja rozumiem,że w Polsce jest obowiązek kształcenia,ale to Rodzice wybierają szkołę (lub ośrodek szkolno-wychowawczy)

Nadziejko dlatego ja zdecydowałam się na zespoły edukacyjno-terapeutyczne.
Dziecko ma dostosowany do jego możliwości program nauczania ( w szkołach integracyjnych dzieciom upośledzonym też "kroi" się program), zajęcia organizowane i prowadzone są w sposób,aby dziecko było max skupione.I dzieci w klasie jest 6 a nie 25 czy też 30Temat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2007...
2007-03-30

Pałac do remontu

Już niedługo rozpoczną się prace remontowe pałacu w Szklarach Górnych, w powiecie lubińskim. W zabytkowym obiekcie mieści się dziś Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy.

Inwestycji podejmą się władze powiatu, które w imieniu Skarbu Państwa, zarządzają pałacem. Obiekt od dawna aż prosi się o remont. Popękane ściany, sypiący się tynk, odłamane elementy elewacji wymagają naprawy.

Starostwo nie chce poprzestać tylko i wyłącznie na remoncie elewacji. Wymienione zostaną okna i drzwi wejściowe, wzmocniona zostanie konstrukcja dachu, cały budynek ma być docieplony. Dodatkowo nastąpi osuszenie ścian od poziomu fundamentów, a w świetlicy szkolnej zostanie wymieniony cały system grzewczy.

Kubatura obiektu wynosi 14,8 tys. m. sześciennych, powierzchnia użytkowa -3,8 tys. m. kwadr. W samorządowym Biuletynie Informacji Publicznej już ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont pałacu ruszy przed wakacjami. Jednocześnie trwają przygotowania do przeprowadzenia inwentaryzacji w parku otaczającym zabytkowy pałac.

http://www.zaglebie.wfp.pl/news.php?id=3397&rodzaj=2Temat: Newsy 2008
Biznes w szpitalu
2008-05-14 08:56:59
Znane są już przyszłe losy atrakcyjnej nieruchomości w centrum Legnicy. Były szpital Chirurgiczny przy ulicy Murarskiej trafi do należącej do KGHM spółki Letia.
Decyzję podjął zarząd województwa dolnośląskiego, który jest właścicielem nieruchomości a jednocześnie udziałowcem kontrolowanego przez KGHM Legnickiego Parku Technologicznego Letia. W dawnym szpitalu mają powstać biura, pracownie badawcze i inkubator przedsiębiorczości. Nieruchomość zostanie przekazana ‼Letii” jako aport. Firma ma zainwestować tam czterdzieści milionów złotych.
W legnickich mediach pojawiły się informacje, że decyzja marszałka wywołała rozżalenie w legnickim ratuszu, bowiem miejscy urzędnicy mieli ochotę przejąć ten budynek. Miał tam powstać Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Pojawiły się nawet głosy, że decyzja ta, to wynik niechęci władz samorządu wojewódzkiego do wywodzących się z lewicy włodarzy Legnicy.

Autor: ag(lca.plTemat: trele morele ;) ... czyli klubokawiarnia z kuchnią polową
Dzisiejszego wieczoru postanowiłem się nieco rozerwać. Wziąłem pilot od telewizora i polatałem po kanałach. Trafił mi się na HBO film ' Szkoła dla łobuzów". Pomyślałem sobie, że rozerwę się innym razem, a dziś się podszkolę w wychowywaniu trudnej młodzieży. I nie podszkoliłem się, bowiem ..." Irlandia, rok 1939, ośrodek szkolno wychowawczy dla chłopców, prowadzony przez księży. Jeden z wychowawców psychopatyczny sadysta, lub jak kto woli szdystyczny psychopata, realizujący bez żadnych ograniczeń swoje upodobania, aż do zamordowania ucznia. Drugi księżulek pedofil pederasta, też bez ogranicaę" korzystający z życia" , inni księżulkowie wiedzieli o tamtych, ale to niczego nie zmieniło. Jedynym porządnym, prawdziwym wychowawcą był świecki nauczyciel, który właśnie z tego powodu popadł w konflikt z duchownymi.
A właściwie jednak się podszkoliłem, a doszedłem do tego wniosku dopiero teraz podczas popełniania tego tekstu. Mianowicie coś jednak wydało mi się jakby znajome: ile s...syństwa wobec dzieci dzieje się dzisiaj, ilu urzędasów, ilu rządzących i ustanawiających prawo o tym doskonale wie i nie robi nic, bądź prawie nic, aby wprowadzić kompleksowy, spójny system opieki nad dzieckiem i rodziną, który zapobiegłby bardzo wielu dramatom przeżywanym przez dzieci. Oprawcom z filmu włos z głowy nie spadł...
Pozdrawiam
Wojtek ŁyszkowskiTemat: TOTALNE BZDURY W GAZECIE OSTRÓDZKIEJ !!!!!!!!
GO nadal tworzy wirtualną rzeczywistość wg. której powiat ostródzki istnieje tylko wówczas,, gdy trzeba staroście przyłożyć. Oto zdaniem GO specjalny ośrodek szkolno wychowawczy dysponuje jak swoim mieniem starostwa z przynależnym innej placówce oświatowej mieniem.

http://ostroda.wm.pl/Niedlugo-szkola-be ... sie-,32421

Ani słowem, że działania takie jak opisane może podjąć wyłącznie Zarząd Powiatu. I należą one do jego wyłącznej kompetencji. Ale pochwalenie starosty? Na to trzeba odrobinę dziennikarskiej uczciwośći.Temat: Tylko do uczestników spotów w z zachodniopomorskiego
Więc sobie nie rób żartów , post był na temat i skoro przyjeżdżają ludzie z całego zachodniopomorskiego to dlaczego nie możemy wybrać domu dziecka z całego województwa.

No tak kto płaci za forum mam władze i może kasować nawet posty na temat - TYPOWA POLSKA DEMOKRACJA

MOJE PIENIĄDZE TEŻ TAM BYŁY WIĘC MOGĘ SKŁADAĆ RÓŻNE I NIEOGRANICZONE PROPOZYCJE NA ICH PRZEZNACZENIE. MOŻE KOMUŚ KTÓRAŚ PODPASUJE.

Ponawiam propozycje i to poważnie - proszę poddać pod ankietę:

Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Szczecinie Al. Papieża Jana Pawła II 42 Szczecin zachodniopomorskie
Dom Dziecka nr 2 im. A. Mickiewicza Zielony Dwór Walecznych 23 Szczecin zachodniopomorskie
Dom Dziecka nr 1 Arkońska 1 Szczecin zachodniopomorskie
Dom Dziecka Kresowa 26 Police zachodniopomorskie
Dom Dziecka w Tanowie Szczecińska 2 Tanowo Szczecińskie zachodniopomorskie
Dom Dziecka im. prof. Jerzego Wołczyka Mosty 49 Mosty zachodniopomorskie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Ks. J. Poniatowskiego 17 Nowogard zachodniopomorskie
Dom Dziecka nr 1 Andersa 14 Stargard Szczeciński zachodniopomorskie
Dom Dziecka nr 2 Staszica 27 Stargard Szczeciński zachodniopomorskie
Dom Dziecka Czernice 8 Pyrzyce zachodniopomorskie
Dom Dziecka Polana Lecha 2 Barlinek zachodniopomorskie
Dom Dziecka im. Stefanii Sempołowskiej Mickiewicza 30b Dębno Lubuskie zachodniopomorskie
Dom Dziecka Promyk Dworcowa 3 Trzcińsko Zdrój zachodniopomorskie
Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Koszalinie Morska 43 Koszalin zachodniopomorskie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Warnino 29 Biesiekierz zachodniopomorskie
Dom Pomocy Społecznej Pionierów 3 Bobolice zachodniopomorskie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bobolicach Pocztowa 15 Bobolice zachodniopomorskie
WPOW DOM DZIECKA w Mielnie Chrobrego 45 Mielno zachodniopomorskie
Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Darłowie Morska 78 Darłowo zachodniopomorskie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Podgórki 30 Ostrowiec Sławieński zachodniopomorskieTemat: Jakie szkoły mogą brać udział w programie?

Czy w programie szkoła marzeń może uczestniczyć Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy?
NIE, ośrodek nie może wziąć udziału w programie. Natomiast jeśli ośrodek prowadzi szkołę i spełnia ona wymogi formalne to szkoła ta może uczestniczyć w programieTemat: A kiedy się kończy...
W piątek M. uciekł z ośrodka socjoterapeutycznego ( dawniej : ośrodek szkolno-wychowawczy). Przez cały weekend wydzwaniali do nas ludzie z DD i tegoż ośrodka czy go u nas nie ma. Nie było, nie sądzę żeby chciał sie z nami skontaktować, skoro do tej pory tego nie uczynił.Temat: Świąteczny Okruch Serca

ŚWIĄTECZNY OKRUCH SERCA
Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Piasecznie powinni wcześniej o tym poinformować mieszkańców, bo może nie tylko placówki oświatowe chciałyby wesprzeć akcję Świąteczny Odruch Serca.
Temat: szkoła podstawowa nr 6
nie jestem pewien, ale chyba "siódemka" to była nazwa nieoficjalna, bo szkoła nazywała się "Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy" i była bez numeru bo był tylko jeden taki ośrodek... ale mogę się mylić.Temat: DZIEŃ DZIECKA DLA BIESZCZAD!
Chyba nie damy rady pojechac w dzien dziecka na bieszczady. W zamian za to chyba zaliczymy Dom dziecka w Strzyzowie i Osrodek szkolno wychowawczy w gliniku k/Frysztaka. Rok temu tez juz taka akcja byla...a od Ostrego zapewne wpadniemy!
Temat: Włodawskie zagadki
osrodek szkolno - wychowawczy przy ulicy Partyzantow?Temat: Co sądzisz o osobie powyżej... :)

Jak tak dalej będzie się szkolił na tych swoich szkoleniach to otworzy Ośrodek Szkolno Wychowawczy przy vZTM.
Może być.

Sądzę, że "patryk" jest ambitnym enerem.Temat: Co sądzisz o osobie powyżej... :)
Jak tak dalej będzie się szkolił na tych swoich szkoleniach to otworzy Ośrodek Szkolno Wychowawczy przy vZTM.Temat: Fałszywy alarm bombowy w szpitalu
gdzie obecnie miesci sie Osrodek Szkolno- wychowawczy??Temat: Budowlanka kontra Ekonomik
A nie tak : ZS nr 2, ZS nr 3, ZS nr 4, Liceum Profilowane ZDZ, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy, ..ZS nr 1 ?Temat: Duże brawa dla ZNP
Trudno pozostaję przy swoim. Odetchnąłem z ulgą, kiedy moje dzieci poszły do gimnazjum.
Na ośrodek szkolno wychowawczy mogą nie zgodzić się rodzice (bo trzecią klasę zaczynali jako siedemnastolatkowie) i zwykle się nie godzą. To tak a'rorpos roli rodziców
Temat: sporty grupowe na sali, kolejny rok kolejna proba:D
Jaki dokladnie adres tej Praskiej ?

EDIT:
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 3
ul. Praska 64 ?
Temat: Kluby capoeira
w Szczecinie
treningi w soboty i niedziele osrodek szkolno wychowawczy nr2 przy ul jagiellonskiej godz. 15.00 www.abada.szczecin.plTemat: szkoła podstawowa nr 6
mnie też może pamięć zawodzić, ale jak chodziłem swego czasu do "trójki", czyli na przełomie lat 70tych/80tych to wydaje mi się, że tam na strychu się mieścił Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy i to nawet nr 1.Temat: Kopalniok River
No i zrobił się ośrodek szkolno-wychowawczy...Temat: Sprzedaż internatu powiatowi?
Ma tam powstać Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy (czyli szkoła specjalna wraz z internatem), warsztaty terapii zajeciowej, specjalne przedszkole, nadal ma tam tez być świetlica środowiskowa.Temat: pytanie do moro
SOPOT WYŚCIGI
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
im. Marii Grzegorzewskiej,
ul. Polna 16/20

poniedziałek: 18:30
piątek: 15:30

narazie tylko tyleTemat: PRACA
Potrzeby kadrowe w szkołach

Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim zgłasza potrzeby kadrowe
w następujących szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat makowski:
Zespół Szkół w Różanie
1) nauczyciel przedmiotów mechanicznych - etat
2) nauczyciel przedmiotów budowlanych - etat
3) nauczyciel informatyki - ¾ etatu
4) nauczyciel ekonomii - ½ etatu
5) nauczyciel fizyki - ½ etatu
6) nauczyciel geografii – etat
7) nauczyciel wychowania fizycznego – ½ etatu
Zespół Szkół w Krasnosielcu
1) nauczyciel wychowania fizycznego - ½ etatu
2) nauczyciel języka angielskiego – ½ etatu
3) nauczyciel surowców roślinnych i zwierzęcych – 7/3 etatu
Zespół Szkół w Makowie Mazowieckim
1) nauczyciel geografii – etat
2) nauczyciel ekonomii - etat
3) nauczyciel języka angielskiego - etat
4) nauczyciel mechaniki i elektryki - etat
5) nauczyciel gastronomii– ½ etatu
6) nauczyciel wychowania fizycznego – ½ etatu
Liceum Ogólnokształcące
1) nauczyciel języka angielskiego – 2 etatu
Specjalny Ośrodek SzkolnoWychowawczy
1) nauczyciel języka angielskiego
2) nauczyciel fizyki – 2 godziny
3) nauczyciel muzyki – 3 godziny
4) nauczyciel gastronomii – 10 godzin
Centrum Kształcenia Praktycznego
1) nauczyciel przedmiotów mechanicznych – etat

A mówią że pracy nei maTemat: Informacje osobowe - kierownicy jednostek organizacyjnych
Dyrektorzy jednostek organizacyjnych
1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - mgr Andrzej Piotrowski
2. Powiatowy Zarząd Dróg - mgr Krzysztof Jelinowski
3. Powiatowy Urząd Pracy - inż. Tadeusz Polowczyk
4. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - lek. Paweł Jakubek
5. Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie - Dionizy Waszczuk
6. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego - mgr inż. Wiesław Marciszak
7. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna - lek. med. Andrzej Rolle
8. Komenda Powiatowa Policji - mgr Wojciech Kasprowicz
9. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej - Starszy Kapitan Mariusz Przybył
10. Środowiskowy Dom Samopomocy - mgr Małgorzata Nyczka

Dyrektorzy szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Krotoszyński.
1. I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie - mgr Grzegorz Nowacki
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie - mgr Mirosława Cichowlas
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K.F. Libelta w Krotoszynie - mgr Roman Olejnik
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie - mgr Krzysztof Grobelny
5. I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wlkp. - mgr inż. Barbara Opielewicz
6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp. - mgr Andrzej Joachimiak
7. Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie - mgr Jolanta Szóstak
8. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach - mgr Barbara Zakrzewska
9. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Konarzewie - mgr Daria Rakowiecka-Nowacka
10. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Koźminie Wlkp. - mgr Henryka Gawrońska-Suszka
11. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krotoszynie - mgr Karina ZimnaTemat: Powiat pyrzycki ma najlepszych sportowców
Po raz pierwszy Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach wyróżnił najaktywniejszą młodzież.
Specjalna kapituła wyłoniła po pięciu najlepszych sportowców w czterech kategoriach.

Spośród szkół podstawowych na miano to zasłużyli: Adriana Bolewska z Kozielic - tenis stołowy, Małgorzata Ćwirta z SP2 w Pyrzycach - biegi i rzuty, Ewelina Kołkowska z SP2 w Pyrzycach - trójbój la, biegi i piłka nożna, Wojciech Piwowarczyk z SP2 w Pyrzycach - czwórbój la, biegi przełajowe i piłka nożna oraz Paulina Starzyńska z SP2 w Pyrzycach - biegi przełajowe.

Wśród gimnazjalistów najlepiej wypadli: Magdalena Kędziora z Przelewic - biegi przełajowe, Szymon Nowicki z Kozielice - biegi, unihokej i piłka siatkowa, Tomasz Tyczka z Kozielice - skok wzwyż, piłka ręczna, sztafeta 4x100, koszykówka i siatkówka, Radosław Rudziński z Pyrzyc - biegi przełajowe oraz Aneta Walencik z Pyrzyc - biegi przełajowe, długie i średnie.

Za najlepszych sportowców ze szkół ponadgimnazjalnych uznano: Ewelinę Gonciarz z RCKU Pyrzyce - biegi przełajowe, Annę Sokołowską z LO w Pyrzycach - tenis stołowy, Mateusza Nowickiego z LO w Pyrzycach - piłka siatkowa i szachy, Bartosza Pawlika z Pyrzyc - piłka siatkowa, biegi przełajowe i skok w dal oraz Adama Tołoczko z Pyrzyc - piłka siatkowa, skok w wzwyż i koszykówka.

Czwarta kategoria objęła Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Wyróżniono w nim: Tomasza Ziajkę - piłka nożna i badminton, Jarosława Kociubana - mistrz Polski w chodzie na 5 km, Adama Mikulskiego - srebrny medalista mistrzostw Polski w biegu na 100 m oraz złoty w sztafecie 4x100 m, Marcina Saka - piłka nożna oraz Paulinę Piotrowską - 5-bój, piłka nożna i sztafeta 4x100 m.

Uroczystość odbyła się w świetlicy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pyrzycach.

źródło: gs24.plTemat: Gdzie na Obóz???
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY W KĘBLE
im. Św. Franciszka z Asyżu

KOLONIE LETNIE!
Kębło to urocza miejscowość położona na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego (woj. lubelskie), gwarantująca idealne warunki potrzebne do aktywnego wypoczynku. Dzięki swemu położeniu jest idealnym punktem wypadowym na piesze wycieczki do Rąblowa, Nałęczowa. Pięknych zakątków i miejsc wartych odwiedzenia jest tu wiele m.in. liczne lasy, wąwozy oraz niesamowite widoki.
PROGRAM:
Kębło: jazda konna pod okiem instruktora PZJ - zajęcia o różnym stopniu zaawansowania na krytej i otwartej ujeżdżalni, wyjazdy w teren, zajęcia teoretyczne dotyczące sprzętu, hodowli i rekreacji, piesze i rowerowe wycieczki, rajd konny, wycieczka do Nałęczowa lub wycieczka do Kazimierza Dolnego - rejs statkiem po Wiśle - zwiedzanie zamku w Janowcu, ogniska, dyskoteki, zajęcia plastyczne i konkursy sportowe z nagrodami - boiska do siatkówki i piłki nożnej, zajęcia na siłowni i w pracowni komputerowej, wyjazdy na basen.

świadczenia: zakwaterowanie w zabytkowym dworku w Kęble, pełne wyżywienie - 3 posiłki dziennie + podwieczorek, opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, opieka medyczna i instruktora, ubezpieczenie NNW.

terminy:
12.07 - 21.07
22.07 - 31.07
01.08 - 10.08

cena:
800zł - 10 dni (dniówka: 80 zł)
zaliczka przy zapisie 80 zł.

Ceny dla dorosłych i osób z prawnymi opiekunami:
wyżywienie - 15 zł/dzień, nocleg- 10zł/20 zł, 1h lekcyjna jazdy konnej - 20zł.

Stajnia dysponuje bogatym zapleczem - duże, wygodne boksy, 3 ogromne pastwiska, ujeżdżalnia, ujeżdżalnia kryta, siodlarnia.

Możesz przyjechać z własnym koniem. Cena to 10zł za dzień:(tyle owsa ile zażyczy sobie właściciel dla swojego konia, siano, witaminy, słoma, pastwiska cały dzień). napewno będziecie bardzo zadowoleni;]
W około zielono, piękne tereny, miła domowa atmosfera, cisza, spokój, regeneracja ciała i duszy konia i właściciela;)
Naprawdę warto odwiedzić to cudowne miejsce. Wszyscy chętnie tu wracają. To trzeba po prostu przeżyć...

Info:
SOSW w Kęble:
Kębło 7
24-160 Wąwolnica
telefony: 0-81 8825011, 0-506076445
e-mail: keblo@top.lublin.pl
Fundusze są przekazywane na potrzeby stadniny i ośrodka szkolno-wychowawczego.
ZAPRASZAMY!

P.S. jako,że w stajni owej udzielam się od lat,służę udzieleniem konkretniejszych info na gg: 4336684. pytać śmiało. mogę przesłać foty. miejsce jest przepiękne.Temat: Fotomaniak tomaszowski
Tujak Ryszard ks. mgr teologii
Z.: katecheta. NF.: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących. AS.: Lublin, ul. Lucyny Herc 4. AP.: 20-301 Lublin, ul. Fabryczna 19/37. DU.: Tomaszów Lubelski, 22.01.1939. R.: Antoni i Paulina. ZP.: ojciec Antoni, fotograf regionalista. S.: 1962 WSD w Lublinie, 1962 święcenia kapłańskie, 1967 KUL w Lublinie, Wydz. Teologiczny, 1975 studia podyplomowe katechetyczno - pedagogiczne na KUL w Lublinie. K.: 1962-64 wikariusz parafii św. Michała w Lublinie, 1967-70 wikariusz parafii w Puławach, 1970-75 wikariusz parafii św. Michała w Lublinie, 1975-77 wychowawca katecheta w Szkole Niewidomych w Laskach, 1977-78 wikariusz parafii w Krzczonowie, 1978-89 wikariusz parafii św. Michała w Zamościu, 1989-92 referent duszpasterstwa niesłyszących, katecheta w Lublinie, od 1999 katecheta -nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Lublinie. SO.: praca katechetyczna i duszpasterska z głuchoniemymi, opanowanie jęz. migowego, praca katechetyczna i duszpasterska z niewidomymi, organ. mszy św. w jęz. migowym, działalność duszpasterska dojazdowa do innych parafii, udział w uroczystościach i konf. międzynarod., m.in. w Rzymie, udział w wielu kongresach rehabilitacyjnych i surdulogopedii, organ. ogólnopol. rekolekcji Apostolstwa Niesłyszących, bohater filmu tv Ciszę przezwycięża. P.: 2 referaty, art. w prasie kościelnej dot. problematyki pracy z głuchoniemymi, referaty dla Tow. Naukowego KUL publ. w biuletynach KUL, udział w audycjach radiowych dot. problematyki niepełnosprawnych, wywiady w prasie regionalnej. ON.: Złoty Krzyż Zasługi, Kanonik Honorowy Kapituły w Zamościu, Kanonik Honorowy Kapituły Lubelskiej, medal Ludziom Gorących Serc, Złota Odznaka PZG, Złota Odznaka Zw. Niewidomych. Cz.: czł. honorowy Pol. Zw. Głuchych, Pol. Zw. Niewidomych, Pol. Tow. Logopedyczne. DZ.: tłumacz jęz. migowego w sprawach sądowych. H.: muzyka, w szczególności skrzypcowa, fotografia, historia regionu.Temat: Sala na weselisko :)
znalazlem na necie jeszcze takie cos nie wiem czy aktualne sa te dane ale zawsze cos:

"Jawor" - restauracja - ul. Krakowska 9 (PKM), tel. 616 20 61 w 257 tel. dom. 0601 055 037
"Szczakowiec" - sala weselno bankietowa - ul. Batorego 38, tel. 615 19 58, 601 48 20 22
„Bachus – Pub” – ul. Moniuszki 7, tel. 0608 392 482, 0608 392 486 (na 60 osób)
"Zacisze" - restauracja - ul. Zacisze 1, tel. 616 37 64 w godz. 7.00 - 15.00
Sala weselna W.P. Pastel - 60 osób, z obsługą i konsumpcją - ul. Inwalidów Woj.1, tel. 752 60 95
Dom działkowca - sala na 130 osób - Stara Huta, tel. 616 21 15, w godz. 15.00 - 17.00.
Dom działkowca - sala na 80 osób - oś. Stałe, wtorki i czwartki od 16.00.
Dom działkowca - sala na 100 osób - Warpie, wtorki i czwartki od 16.00.
Sala Elektrowni III - oś. Stałe na działkach, tel. 715 16 69.
Ośrodek Szkolno Wychowawczy (stołówka) - na 100 osób, - tel. 617 77 69.
Dom Kultury - do 200 osób - Jeleń, ul. Wiosny Ludów 1, tel. 616 74 31, dom. 616 71 11 (Milner Danuta)
"Krokiecik" - (stołówka), tel. 616 12 95.
„Kasztan” - Sala środowiskowa na 80 osób - Jeziorki. Tel. 616 22 80 (prosić klub "Kasztan")
"Niko" - Dom Kultury w Byczynie, sala na 80 osób, tel. 616 17 53.
"Magdalenka" -Dom Weselny - Ciężkowice, sala na 120 osób, tel. 616 11 86.
Sale gimnastyczne szkoły podstawowej w Byczynie i w Jeleniu. (ferie, wakacje)
Sala OSP - do 80 osób - Dąbrowa Narodowa, tel. 615 51 26
Świetlica środowiskowa - Dobra
"Relax" - sala do 120 osób - Niedzieliska, ul Szczakowska 35 tel. 616 53 26, 0604 890 043 (Krystyna Dziurdzikowska)
"Sosina" - ośrodek MCKiS - tel. 0608 84 06 092 (p. Nowak)
„Słoneczna” – restauracja – Jaworzno, tel. 752 21 22, 0605 236 179
"Wodnik" - hotel, restauracja - Jaworzno ul. Bukowska 10, tel. 753 78 71
Restauracja - sala, nocleg - Ciężkowice, ul. Młyny Serafińskie tel. 752 09 60 (wieczorem)
U Dudka - restauracja - tel. 616 17 07, (20 - 40 osób)
Restauracja "Malinowy Chruśniak" - ul. Paderewskiego 43 (hotel "Brojan") 752 21 63Temat: Turnus rehabilitacyjno-terapeutyczny
KONIECZNIE ODWIEDŹ TEŻ NASZĄ STRONĘ GŁÓWNĄ: WWW.LEKSJA.PL

LETNI TURNUS TERAPEUTYCZNO-REHABILITACYJNY – dla dzieci z opiekunami

TERMIN : 18-31 lipca 2009

MIEJSCE: Szymanowo k/ MORĄGA – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Turnus dla dzieci w wieku 2 – 12 lat z zaburzeniami rozwojowymi, zaburzeniami w rozwoju mowy, zaburzeniami koncentracji, trudnościami w uczeniu się i zachowaniu , takimi, jak:

- zaburzenia integracji sensorycznej,
- zaburzenia rozwoju mowy: opóźniony rozwój mowy, dyslalia, dyzartria, dysfazja.
- zaburzenia integracji odruchów
- zaburzenia koncentracji uwagi i pamięci,
- nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD),
- wady słuchu,
- dysleksja, dysgrafia, trudności w uczeniu się,
- opóźnienia i zaburzenia rozwoju psychoruchowego o różnej etiologii.

METODY TERAPII NA TURNUSIE:

1. Terapia indywidualna:

- terapia logopedyczna : neurologopedyczna, surdologopedyczna
- terapia Integracji Sensorycznej
- Biofeedback
- terapia Integracji Odruchów Niemowlęcych
- terapia Integracji Odruchów Twarzy
- masaż Shantala
- rehabilitacja ruchowa
- terapia pedagogiczna
- trening uwagi słuchowej
- kinezjologia edukacyjna
- hipoterapia
- hydroterapia

2. Terapia grupowa:

- psychomotoryka,
- logorytmika,
- terapia manualno-plastyczna.

ZAJĘCIA BĘDĄ PROWADZILI SPECJALIŚCI:

- neurologopedzi,
- surdologopedzi,
- terapeuci integracji sensorycznej,
- terapeuci integracji odruchów,
- rehabilitanci,
- hipoterapeuta,
- hydroterapeuta,
- neuroterapeuta EEG biofeedbacku
- terapeuta zajęciowy.

INFORMACJE I REZERWACJA MIEJSC: telefonicznie - 697 076 640 (Joanna Zawistowska), 608 558 983 (Olga Kryzińska),
Strona: www.leksja.pl
Email: kontakt@leksja.plTemat: Szkoły
Szkoły w Środzie Śląskiej:

Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śląskiej
ul. Górna 1/6, 55-300 Środa Śląska
tel.: 071 317-24-70
__________________________________________________________________________

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej
ul. Kościuszki 62, 55-300 Środa Śląska
tel.: 071 317-30-64
__________________________________________________________________________

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Publiczne Gimnazjum Specjalne
ul. Kilińskiego 33, 55-300 Środa Śląska
tel.: 071 317-21-81
__________________________________________________________________________

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mikołaja Kopernika
ul. Wrocławska 12, 55-300 Środa Śląska
tel.: 071 317-32-39

Liceum Ogólnokształcące
Liceum Ekonomiczne
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Technikum Ekonomiczne
Technikum Handlowe
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
__________________________________________________________________________

Liceum Profilowane
ul.Wrocławska 10, 55-300 Środa Śląska
tel. +48 071 3173594
__________________________________________________________________________

Zespół Szkół Rolniczych im.Wincentego Witosa
ul. Św. Andrzeja 4, 55-300 Środa Śląska
tel.: 071 317-20-83

Liceum Profilowane
Liceum Ekonomiczne dla Dorosłych
Technikum Ekonomiczne dla Dorosłych
Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego
Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego
Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla młodzieży
Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla Dorosłych(OHP)
__________________________________________________________________________Temat: Przyjazny osobie niepełnosprawnej.
Już po raz V Polskie Towarzystwo na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Pyrzycach oraz Starostwo Powiatowe w Pyrzycach organizowały konkurs plastyczny „Przyjazny osobie niepełnosprawnej”. Do tegorocznej edycji Konkursu wpłynęło 305 prac z następujących szkół i przedszkoli:

- Przedszkole Brzezin

- Przedszkole Nr 4 Pyrzyce

- Przedszkole Nr 3 Pyrzyce

- SP Pyrzyce

- SP Żabów

- SP Ryszewo

- ZS Lipiany

- SP Brzesko

- Publiczne Gimnazjum Pyrzyce

- ZS Lipiany

- ZS Bielice

- Świetlica Środowiskowa Nowielin

- Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Pyrzyce

Jury w składzie: Wiesława Olej, Maria Mleczko, Anna Prokop, Monika Matyńka, Jolanta Przygoda i Barbara Sykucka uhonorowało następujące osoby: Sandrę Białą, Monikę Bisyngier, Huberta Kałek, Natalię Harężę, Fabiana Gapińskiego, Nikole Podleśną, Magdalenę Kościk, Karolinę Leszkiewicz, Aleksandrę Kowalską, Jakuba Mierzwiaka, Zuzannę Janik i Wiktorię Gawdziś.

Podsumowanie Konkursu odbyło się 15 listopada w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach. Spotkanie otworzyła Przewodnicząca Zarządu PSOUU Grażyna Kowalska, która wraz ze Starostą Pyrzyckim Wiktorem Tołoczko nagrodziła wyróżnione osoby.

Tematyka prac była bardzo szeroka, przedstawiała m.in., w jaki sposób można pomagać osobom niepełnosprawnym, pokazano również niepełnosprawne osoby, jako ludzi pełnosprawnych w życiu codziennym i w pracy. Duża ilość uczestników biorących udział w Konkursie świadczy o tym, że nie jest nam obca problematyka ludzi niepełnosprawnych.

[mg]http://www.pyrzyce.pl/asp/aktualnosci/images/kpdu2.JPG[/img]


żródło: pyrzyce.pl
Temat: humor...
Szkoła, do której nie pójdę za żadne skarby
- Seminarium Duchowne "NIE" - rektor prof. J. Urban

- Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Ligi Polskich Rodzin

- Instytut ppppoooprawnej wwwwyyymowy im. A. Michnika

- Wyższa Szkoła Pisania i Głoszenia Przemówień (wspierana przez Sejm RP)

- Szkoła Uczuć Małgorzaty Mostowiak

- Wyższa Szkoła Handlu i Zarządzania Michaila Chodorkowskiego

- Wykład autorski: Jak znaleźć wymarzonego faceta - Miriam

- Kurs użytkowania dróg publicznych pod patronatem Andrzeja Leppera

- Kurs elokwencji i poprawnej wymowy im. Endrju Gołoty

- Specjalistyczna Poradnia Małżeńska im. Henryka XVIII

- Studium Teologiczne pod patronatem Marlina Mansona

- Wyższa Szkoła Morska Republiki Czeskiej

- Policealne Studium Bicia Piany z Jajek Kurzych

- Szkoła Lania Wody im. Posłów Polskich

- Akademia kontrwywiadu Jedi

- Specjalistyczny kurs chirurgii plastycznej - prowadzą: Palpatine & Darth Vader

- Technikum Fryzjerskie im. Michała Wiśniewskiego

- Wyższa Szkoła Tańca im. Gabriela Janowskiego

- Akademia Pokoju pod patronatem U.S. Army

- Australijska Szkoła Wspinaczki Wysokogórskiej

- Szkocka Szkoła Sponsoringu i Inwestycji

- Włoska Akademia Jazdy (specjalność: parkowanie)

- Szkoła Skromności ks. Jankowskiego

- Instytut Na Rzecz Międzykulturowego Dialogu i Politycznej Poprawności Oriany Fallaci

- Katedra Męskich Zakończeń im. Leszka Millera

- Instytut Mówienia Tego Co Się Myśli im. Wszystkich Kobiet

- Szkoła Ciężkiej Pracy im. Danuty Waniek

- Policealne Studium Public Relations im. Feliksa Dzierżyńskiego

- Przyzakładowa Szkoła Masarnicza - Constar Starachowice
Temat: Pies asystent-labradorka Silva Alteri prosi o pomoc!
Kochani, jak już zapewne część z Was wie, został ogłoszony konkurs na najlepszy blog roku.
Dzisiaj dowiedziałam się, że do drugiego etapu w Kategorii "Ja i moje życie" zakwalifikowała się strona "Silva-Pies Asystent"
( http://www.piesasystent.byd.pl/aktualnosci.htm ), poświęcona "Asi, która porusza się na wózku i biszkoptowej labradorce Silvie - psim asystencie, który towarzyszy i pomaga swojej Pani w pracy, na spacerach i wakacyjnych "voyages"".
Temat blogu jest mi szczególnie bliski ponieważ przybliża ideę psa asystującego, opowiada o szczególnym rodzaju przyjaźni, oddania i przywiązania, jakim pies obdarowuje swego właściciela.
Ponadto Silvę (Alteri Anana Marivet) poznałam osobiście, jest starszą siostrą Lokówki, która brała czynny udział w jego wychowaniu, czuwała nad porządkiem w grupie rozwydrzonych podrostków, pomogła poznawać świat w pierwszych miesiącach ich życia
Myślę, że również części z Was jest ona znana, a jej zdjęcia, podczas pokazów pracy z Magdą Samitowską, można znalezc w albumie forum.
Dlatego wszystkich Was, którym bliska jest idea psa-asystenta, których wzruszyła opowiedziana w blogu historia lub jeśli po prostu polubiliście Silvę, proszę wyślijcie sms-a o tresci A02706 na numer 71222 i pomóżcie tej wyjątkowej parze.
Koszt SMS, to 1,22 zł brutto. Dochód z smsów jest przeznaczony na Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzacych w Krakowie.
Więcej informacji o konkursie: http://www.blogroku.pl/ka...j.html?catId=19Temat: Tajemnice Złotoryi

okazało się, że mieliśmy rację.
http://elwiraski.webpark.pl/zloto.htm na dole jest krłtka wzmianka na ten temat.
Stąd też pewnie przy tym budynku są mury, w których znajdowała się furtka, broniąca dostępu na dziedziniec aresztu.... stąd też być może taka dziwna lokalizacja Katownii...

Polecam teksty z Karkonosza z koąca lat 80-tych o Katowni oraz materiał "Gdzie złotoryjanie siedziec musieli", opublikowany na przeł lat 80/90-tych w GZ lub w Echu Złotoryi. oraz fragment:
Zamek w Grodźcu i Baszta Kowalska w Złotoryi posiadają w swych murach lochy głodowe. W tym drugim obiekcie, aż na 1,5 roku, osadzono w 1489 r. woźnego sądowego, który straszył ławę miejską włócznią, obrażał ją nieprzyzwoitymi określeniami, a ponadto jednego z członków tego ciała gonił ze swym niebezpiecznym narzędziem.

Tylko informacje pisane pozostały po okazałej Baszcie Więziennej w Złotoryi, która wznosiła się na wysokości dzisiejszych kortów przy ul. Marii Konopnickiej.
Kat, zapewne wynajmowany na konkretne dni, wykonywał wyroki m.in. przy bramie cmentarnej na Wzgórzu Mikołaja. W 1622 r. ścięto w Złotoryi cudzołożnicę i dzieciobłjczynię. Wieszano natomiast na Szubienicznym Wzgórzu. W 1877 r. zaczęły się zapełniać cele nowo wybudowanego więzienia przy ul. Staszica (dziś Ośrodek Szkolno-Wychowawczy). Wykorzystywano je do lat 30-tych.
Do połowy lat 70-tych XX w. działało więzienie pomiędzy Wilkowem a Leszczyną. W czasie II wojny trzymano w nim jeąców do pracy w kopalni miedzi. Po 1945 osadzano w nich wrogów władzy ludowej, a także kryminalistów. Tuż po drugiej wojnie w Złotoryi tworzone są struktury powiatowe Urzędu Bezpieczeąstwa (UB). Miejsce przesłuchaą i więzienie komunistycznej bezpieki znajduje się w budynku przy pl. Solnym. Zamykani i torturowani są w nim podejrzani w stosunku do władzy ludowej.
Na podstawie:
http://www.goldcentrum.pl/zlotoryja/index.phpoption=com_content&task=view&id=14&Itemid=51Temat: Muzyka pędzlem malowana
W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu 27 kwietnia odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu pod nazwą „Muzyka pędzlem malowana", zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe oraz Stowarzyszenie Wspierania Uzdolnionej Młodzieży. Konkurs, którego celem było rozwijanie wrażliwości muzycznej i umiejętności plastycznych, spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży powiatu zgorzeleckiego. Zgłoszono 54 prace wykonane różnymi technikami plastycznymi, m.in. rysunku, malarstwa, wyklejanki czy collage.
Komisja konkursowa pod przewodnictwem artysty-malarz Ewy Domańskiej-Dziemidowicz w składzie: Aneta Ćwieluch - teatrolog, Krystyna Swatkowska - artysta-malarz oraz Bogdan Walczak z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w kategoriach:

SZKOŁY PODSTAWOWE - PRACE NAGRODZONE:

1.Bernard Antonowicz - SP im. W. Chotomskiej w Łagowie
2.Bartosz Żukowski - SP nr 5 w Zgorzelcu
3.Aleksandra Osińska - SP im. M. Krasickiej w Węglińcu
4.Agnieszka Jankowska - SP nr 5 w Zgorzelcu
5.Karolina Derkowska - SP im. J. Brzechwy w Dłużynie Dolnej

SZKOŁY PODSTAWOWE - PRACE WYRÓŻNIONE:

1.Daria Jasińska i Kornelia Czeszun - SP im. Osadników Wojskowych w Trójcy
2.Nikola Sajda - SP im. J. Brzechwy w Żarskiej Wsi
3.Daria Zatylna - SP im. Osadników Wojskowych w Trójcy
4.Mateusz Malara - SP nr 5 w Zgorzelcu
5.Kinga Burcon - SP w Ruszowie
6.Samuel Żelechowski - SP im. M. Krasickiej w Węglińcu
7.Maja Walczak - SP im. Osadników Wojskowych w Trójcy
8.Monika Harc - SP im. M. Krasickiej w Węglińcu

SZKOŁY GIMNAZJALNE - PRACE NAGRODZONE:

1.Ewa Błauciak - Gimnazjum w Węglińcu
2.Paweł Kłosowski - Gimnazjum w Węglińcu
3.Agnieszka Walendykiewicz - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Bogatyni

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE - PRACE NAGRODZONE:

1.Eliza Balicka - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie w Bogatyni
2.Paulina Janiszek - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie w Bogatyni
3.Małgorzata Zawadzka - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie
w Bogatyni
4.Rafał Wendt - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zgorzelcu

Nagrody książkowe dla autorów wyróżnionych prac oraz dyplomy uznania dla ich opiekunów wręczyli: Starosta Zgorzelecki Piotr Woroniak, Prezes Stowarzyszenia Wspierania Uzdolnionej Młodzieży Andrzej Tyc oraz Barbara Mędrek z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu.

Na podstawie: http://www.gazetaregionalna.plTemat: Nagrodzeni za pilność
Siedemnaścioro uczniów z gminy Kluczbork otrzymało nagrody Stowarzyszenia Dobroczynnego "Samarytanin” za dobre wyniki w nauce.

Takie wyróżnienia "Samarytatnin” przyznaje już od dziewięciu lat. Najlepszego ucznia z każdej szkoły podstawowej i gimnazjalnej typuje rada pedagogiczna. W tym roku oprócz listów gratulacyjnych dzieci otrzymały mnóstwo słodyczy ufundowanych przez lokalne firmy Lumar i Cuprod oraz stuzłotowe bony na artykuły szkolne.

- Lubię słodycze - mówi Ola Krupka, uczennica III klasy szkoły podstawowej w Kuniowie. - Lubię też swoją szkołę. Tylko czasami, jak muszę wstać na ósmą rano, to mi się nie chce.
Ola, jak większość dziewczynek w jej wieku, uwielbia wszystko, co jest związane z bohaterkami kreskówki "Witches”. Marzy o tornistrze z wizerunkiem czarodziejek.
- Zasłużyła na niego - uśmiecha się mama dziewczynki, pani Maria. - Więc już wiadomo, na co wydamy ten bon.

Z nagrody cieszy się też Andrzej Turek, uczeń VI klasy szkoły podstawowej w Kujakowicach Dolnych.
- Nie wiem, czy jestem dobrym uczniem - przyznaje skromnie. - Mój ulubiony przedmiot to wf., mam z niego szóstkę. Ale z innych przedmiotów też jest dobrze.
Andrzej gra także w kujakowickim LZS-sie, bo uwielbia piłkę nożną.
- Moim idolem jest Ronaldinho, piłkarz FC Barcelona. On jest naprawdę dobry - mówi chłopak.

Kolejna nagrodzona przez "Samarytanina” uczennica woli przedmioty ścisłe.
- Moje ulubione to matematyka i przyroda - przyznaje Marysia Burdzy z PSP nr 2 w Kluczborku. - Nie bardzo lubię uczyć się czegoś na pamięć. Wolę zrozumieć.

Nagrody wręczyli dzieciom członkowie stowarzyszenia.
- To wyróżnienie za pracowitość, pilność i wzorowe zachowanie - powiedział im prezes "Samarytanina” Stanisław Rakoczy. - Pamiętajcie, że zdobyta wiedza to coś, czego wam nigdy nikt nie odbierze. Dlatego warto się uczyć.

Zwycięzcy
Damian Gąsiorowski PG nr 3 w Kluczborku; Monika Ziółkiewicz PG nr 5 w Klucz-borku; Piotr Turek PG nr 2 w Bogacicy; Andrzej Turek PSP w Kujakowicach Dolnych; Damian Fortuna PG nr 4 w Kujakoiwcach Górnych; Aleksandra Krupka PSP w Kuniowie; Ewa Spereczyńska PSP Bąków; Maria Burdzy PSP nr 2 w Kluczborku; Joanna Szoprun PSP nr 1 w Kluczborku, Justyna Ryng PSP nr 5 w Kluczborku, Elżbieta Niejadlik PSP w Biadaczu; Kristina Gładys PSP w Bażanach; Karolina Dukat PSP w Borkowicach; Paweł Mrosla PSP w Łowkowicach, Sabina Czyrnik Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy, Alina Prawda PSP w Bogacicy; Marzena Wójcik PG nr 1 w Kluczborku.
Źródło : NTOTemat: Najaktywniejsze Szkolne Koło Turystyczne 2007 roku
14 stycznia 2007r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzesku odbyło się podsumowanie VIII edycji konkursu na „Najaktywniejsze Szkolne Koło Turystyczne 2007 roku”. Oficjalnego otwarcia i powitania zaproszonych gości dokonała dyrektor szkoły Małgorzata Jasion. Dużo ciepłych słów o działalności PTTK w regionie pyrzyckim wraz z życzeniami w Nowym Roku złożyli: Burmistrz Pyrzyc Kazimierz Lipiński, Starosta Pyrzycki Wiktor Tołoczko i Jerzy Winsze – prezes Regionalnego Oddziału PTTK w Szczecinie.

W dalszej części przedstawiona została przez pana Wojciecha Zalewskiego prezentacja multimedialne podsumowująca rok turystyczny 2007. Część artystyczną prowadził chór szkolny pod kierunkiem pani Beaty Hedzielskiej. Przypomniane zostały także najważniejsze zagadnienia regulaminu konkursu oraz punktacja zdobyta przez poszczególne koła turystyczne. W ostatniej części programu zostały ogłoszone oficjalne wyniki konkursu oraz wręczone nagrody i wyróżnienia. Fundatorami pucharów i nagród byli: Burmistrz Pyrzyc Kazimierz Lipiński , Zarząd PTTK w Szczecinie, ,Starosta Pyrzycki Wiktor Tołoczko oraz Burmistrz Lipian Krzysztof Boguszewski. Pomysłodawcą projektów pucharów i tabliczek był Wojciech Zalewski nauczyciel w SP Brzesko.

Po oficjalnej części można było obejrzeć wystawę promującą idee turystyki w regionie pyrzyckim, którą przygotowało Szkolne Koło Turystyczne w Brzesku oraz kolekcję sprzętu kolarskiego Ireneusza Czaboćko.

W uroczystości brały udział władze gminy , powiatu, dyrektorzy szkół gminy i powiatu oraz opiekunowie szkolnych kół PTTK Ziemi Pyrzyckiej.

Wyniki klasyfikacji punktowej.

Równorzędne I miejsce zajęły:
Szkoła Podstawowa w Brzesku i Zespół Szkół w Lipianach z 4250 pkt.

Na kolejnych pozycjach znalazły się kolejno:

SP nr 2 w Pyrzycach – 4150 pkt,
Publiczne Gimnazjum w Pyrzycach – 3750 pkt,
Szkoła Podstawowa w Mielęcinie –3750 pkt,
Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Pyrzycach – 3550 pkt,
Szkoła Podstawowa w Żabowie - 2900 pkt,
Szkoła Podstawowa w Okunicy – 1900 pkt,
O.R.E.W Nowielin – 1700 pkt,
Dom Dziecka w Czernicach – 750 pkt,
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowielinie – 300pkt.

źródło: pyrzyce.um.gov.plTemat: Dzień Przedsiębiorczości 2006!
Uwaga, uwaga!!

Pragne poinformować a zarazem pochwalić się że II LO z Oddziałami Integracyjnymi im. C.K. Norwida w Tychach zostało wyróżnione za zaangażowanie w projekcie!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

"Komitet Honorowy Dnia Przedsiębiorczości 2006 zebrał się na obrady 30 czerwca 2006 w Kancelarii Prezydenta RP i przyznał wyróżnienia za najaktywniejszy udział w projekcie "Dzień Przedsiębiorczości 2006" dla poniżej wymienionych szkół:

II LO z Oddziałami Integracyjnymi im. C.K. Norwida w Tychach
III LO im. W. Broniewskiego w Ostrowcu świętokrzyskim
Liceum Ogólnokształcące im. J. Iwaszkiewicza w Brzezinach
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 5 dla niedosłyszących w Krakowie
Zespół Szkół w Strzegomiu
Zespół Szkół Leśnych i Agroturystycznych w Tucholi
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu
Zespół Szkół Leśnych im. prof. J. Miklaszewskiego w Starościnie
Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach
Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. A. Mickiewicza w Kluczborku
Zespół Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Bielsku Podlaskim
Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku
Zespół Szkół Ekonomicznych w Jarosławiu
Zespół Szkół w Owidzu
Zespół Szkół nr 1 w Żorach
Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Lidzbarku Warmińskim
Zespół Szkół nr 2 we Wronkach
Zespół Szkół nr 1 im. B. Krzywoustego w Choszcznie
Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja powiem tyle to jest wielki sukces który stworzyłem Ja wraz z Dawidem (absolwentem) i nie udało bys ię to bez Was, bez tych wszystkich osób które 15 marca 2006 roku poświęciły swój czas i wzieły udział w Dniu Przedsiebiorczości.

Wielkie dzięki Wam za to!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gala Przedsiębiorczości, organizowana wspólnie z Kancelarią Prezydenta RP, odbędzie się we wrześniu w Belwederze.Temat: Córka pije, a wnuczek w poprawczaku
Irenko
Nie skazuj jego na ośrodek szkolno -wychowawczy ...za co???? za to,żę nie miał domu??? ,że nie miał matki , że nie ma nikogo kto go kocha ..???????? Ireno , co Ty mówisz??? Przecież go kochasz... nigdy w życiu nie zrobiłabym tego ..to jest najgorsze z najgorszych wyjść ..
On mówi ,ze nie będzie słuchał , ale inaczej myśli . .ja to wiem ..mogę sobie tylko wyobrazić co się dzieje w jego serduszku ...:(:(:(:(.... jest w trudnym okresie dla wszystkich dzieci ...( okresie burz i naporu ..),a tu jeszcze takie dodatkowe i niszczace jego doświadczenia ..ze wszystkim sam musi sobie radzic ..to przerasta jego możliwości .. Irenko ..to jest dziecko!!!!!!!, przekorne , czasami złośliwe , smutne , rozzłoszczne na świat i ludzi ..Nie powinnaś go zostawić !!!!!
Na temat pracy kuratorów i ich przygotowania fachowego do tej pracy można by książki pisać ..zreszta jak i pracowników socjalnych ...szkoda słów !....mówi sie o tym , pisze , monituje ..noo i co ?? ano nic!...nie ma jeszcze u nas do tego na prawde wykwalifikowanej kadry, często siedzą tam przypadkowe osoby , nie mające wogóle do tego przygotowania ..
Przede wszystkim weż wnuka do siebie , i daj mu te 4 przynajmniej szczęsliwe i spokojne lata ...rozmawiaj , tłumacz, chodz na grupy wsparcia ..i bądz z nim , a nie obok niego ..niech spokojnie wraca do domu , gdzie czeka kochajaca go osoba , rozumiejaca i wspierająca ..mam nadzieję ,ze doceni to i zrozumie ..wiem jedno ...w wieku 14 lat ..potrzebuje sie ogromnej miłosci i zrozumienia ..wsparcia i ciepła ..postaraj mu sie to dać ....mam sama 15- letniego syna ..mówie to na podstawie moich spostrzeżeń..staram sie, i robię wszystko aby nadrobić stracony czas..i widze efekty ...
Daj mu szansę ..
pozdrawiam :)Temat: Zostały otwarte kolejne dwie Sale Doświadczania Świata
Polska Telefonia Cyfrowa wspiera powstawanie Sal Doświadczania Świata dla dzieci z upośledzeniem umysłowym. Od 2003 roku PTC przeznaczyła na rozwój Sal ponad 500 tys. zł. Dzięki tym dotacjom, w urządzenia niezbędne do rehabilitacji wyposażono już 11 Sal we Wrocławiu, Bytomiu, Stalowej Woli, Słupsku, Ochotnicy Dolnej koło Szczawnicy, Mińsku Mazowieckim, Jarosławiu, Nidzicy, Lublinie, Sieradzu i Płocku. Zostały otwarte kolejne dwie Sale w Elblągu i Szymanowie w województwie warmińsko-mazurskim. Dotację otrzymały Specjalny Ośrodek SzkolnoWychowawczy nr 1 w Elblągu oraz Specjalny Ośrodek SzkolnoWychowawczy w Szymanowie, w gminie Morąg. Z terapii w Salach systematycznie będzie korzystało 105 wychowanków z upośledzeniem umysłowym różnego stopnia, m.in. z autyzmem, zaburzeniami psychicznymi, czy emocjonalnymi.

Sale Doświadczania Świata są elementem wieloprofilowej, kompleksowej metody usprawniania dzieci i młodzieży, znanej za granicą pod nazwą Snoezelen. Jest to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie wyposażone w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów, takie jak, np., emiter zapachów, kolumna wodna, czy kurtyna światłowodów, które w zależności od potrzeb dostarczają dzieciom różnego rodzaju bodźców. Sala Doświadczania Świata stwarza warunki do pracy z pacjentami o różnym stopniu niepełnosprawności, między innymi z niewidomymi, autystycznymi, czy z porażeniem mózgowym. Terapia prowadzona w Salach pod okiem doświadczonych terapeutów, pozwala na znalezienie nowej drogi dotarcia do tych, którym niepełnosprawność umysłowa, czy zaburzenia psychiki nie pozwalają na nawiązywanie prawidłowej komunikacji z otoczeniem. Metoda ta pomaga dzieciom odbierać, uporządkować i przeżywać świat.

Strona 1 z 3 • Zostało wyszukane 125 wypowiedzi • 1, 2, 3


 Menu
 : Strona Główna
 : Ośrodek Edukacji ekologii Janów
 : Ośrodek egzaminacyjny Dąbrowa Górnicza
 : Ośrodek egzaminowania Ruchu Kraków
 : Ośrodek Interwencji Kryzysowej Kraków
 : Ośrodek Interwencji Kryzysowej Opole
 : Ośrodek las Krynica Morska
 : Ośrodek Las Szklarska Poręba
 : Ośrodek leczenia alkoholizmu ceny
 : Ośrodek Medycyny Pracy Katowice
 : Ośrodek Medycyny Pracy Rzeszów pentax slr
sloggi triumph

marcel marceau
 . : : .
Powered by Wordpress | Designed by Elegant WPT